2018-11-09
Moja niepodległa

Dnia 9 listopada w Szkole Podstawowej w Ostrowice odbył się uroczysty apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. To wyjątkowa data, bo Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy.

To niezwykle ważne wydarzenie w naszej historii zostało przypomniane przez uczniów w  słowno-muzycznym montażu. Dzieci, także te najmłodsze, prezentowały najpiękniejsze wiersze i zaśpiewały pieśni patriotyczne My, pierwsza brygada oraz Wojenko, wojenko. O godzinie 11.11 został odśpiewany hymn narodowy. Wzruszeniom nie było końca. Dla podkreślenia owego święta uczniowie i pracownicy szkoły byli ubrani na galowo. Pamiętajmy, że to SETNA ROCZNICA i już teraz zachęcamy WSZYSTKICH do włączenia się w akcję NIEPODLEGŁA DO HYMNU, czyli zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w najbliższą niedzielę o godzinie 12. Bądźmy razem i świętujmy razem!
Nauczyciele pracujący w naszej placówce, już od września, organizowali różne akcje wprowadzające uczniów w klimat minionych wydarzeń. Korytarze zdobioną gazetki tematyczne, w oknach wiszą piękne dekoracje, na godzinach wychowawczych i lekcjach języka polskiego rozmawiano o patriotyzmie. Oprócz tego przeprowadzono konkursy: plastyczny Moja Ojczyzna-Polska oraz historyczny Moja Niepodległa, nad którymi czuwali p. Renata Krynicka i p. Krzysztof Wójciak. Ogłoszono także wyniki XV edycji konkursu plastycznego Mój Kościół na Pomorzu. Laureatką została nasza uczennica. Serdecznie gratulujemy!