2019-05-08
Spotkanie autorskie

Dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną uczniowie naszej szkoły klas 0-5 uczestniczyli     w spotkaniu autorskim z Panem Wiesławem Drabikiem.
Pan Wiesław Drabik z wykształcenia chemik z zamiłowania malarz i pisarz, pochodzi         z Krakowa.
To polski pisarz i ilustrator, jest autorem ponad 200 książek dla dzieci, niektóre z nich sam ilustrował. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajki o zwierzętach, adresowane do najmłodszych czytelników i ich rodziców.  Wiele z nich ukazało się w seriach: Bardzo śmieszna Historia, Odjazdowy zwierzyniec, Wśród Przyjaciół, Bajeczki ze śmiechu beczki.
Najbardziej znane książeczki autora to: Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Łakomczucha, O Twardowskim na Kogucie i o diabłach w wielkim skrócie, Wiosna, panie bocianie, Kocie łakocie, MAŁamYSZ skacze czyli myszomania, Mundial na Pastwiskach, Uśmiechnij się, piesku, O harnasiu Janosiku podhalańskim rozbójniku.
Powodzeniem wśród dzieci cieszą się serie: „Zostań Mistrzem” i „Czytam z tatą” w żartobliwej formie opisujące drogę do medali najlepszych polskich sportowców, którzy w tych bajkach występują pod postaciami sympatycznych zwierzątek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, dzieci odpowiadały na zagadki, wykazując się znajomością z różnych dziedzin. Autor prezentował także fragmenty swoich bajeczek i bawił się z dziećmi w odgadywanie rymów. Za prawidłowe odpowiedzi były liczne nagrody.