2019-05-25
Dzień pełen emocji na 10 –lecie mini mundialu w Drawsku Pomorskim!

Ogromny sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły na tegorocznym mini – mundialu. Od lat Mini Mundial daje dzieciom możliwości pokazania swoich umiejętności piłkarskich, ale także kształtuje w nich postawy bliskie idei Fair Play. Nasi uczniowie debiutowali w tym turnieju, dlatego było to dla nich wielkim przeżyciem. Szkołę reprezentowały dwie drużyny młodsza-  grająca w barwach Anglii zaś starsza w barwach Francji . Oba zespoły z pełnym zaangażowaniem podeszły do walki i do ostatnich minut każdego meczu dzielnie walczyły o przejęcie piłki. Emocje sięgały zenitu zwłaszcza kiedy obie drużyny wychodząc z grupy dostały się do półfinału. Ostatecznie starsza grupa (Francja) w rzutach karnych zajęła dość wysoką jak na nasze możliwości lokatę wyjeżdżając z Drawska Pomorskiego  z III miejscem, ogromnym pucharem oraz z brązowymi medalami na szyi. Młodsi zajęli IV miejsce co również było dla nas miłym zaskoczeniem. To nie był koniec tych pozytywnych emocji ponieważ po wręczeniu tych głównych nagród przyszedł czas na dodatkowe. I tu zostaliśmy mile zaskoczeni , kiedy to nasz zawodnik Jarosław Książek otrzymał statuetkę najlepszego bramkarza turnieju, Joanna Tomczak została najlepszą piłkarką a Igor Lewandowski najlepszym piłkarzem w młodszej grupie.

Gratulujemy naszym reprezentantom i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję mini –mundialu.

Ze sportowym pozdrowieniem!

M. Bany