2019-09-20
Biegi Papieskie

20 września 2019 r. blisko połowa  uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w XXII Biegu im. Jana Pawła II , który odbył się na stadionie miejskim w Drawsku Pomorskim. Nasi zawodnicy startowali na różnych dystansach począwszy od 100 m gdzie swoją szybkość zaprezentowały przedszkolaki – kończąc na 800 metrach, które do pokonania mieli najstarsi uczniowie. Emocje były ogromne ponieważ w każdej grupie wiekowej rywali nie brakowało. Liczyła się każda sekunda i tylko najlepsi mogli liczyć na podium Po ukończonym biegu każdy z uczestników otrzymał medal oraz słodki poczęstunek a tylko zwycięzcy otrzymywali pamiątkowe puchary.  I w tym miejscu my również możemy się pochwalić ponieważ dwie nasze uczennice zajęły bardzo dobre lokaty: Patrycja Smorąg kl. VI – III miejsce, oraz Joanna Tomczak z kl. VII – II miejsce. Cieszyć może również fakt, że wielu z naszych zawodników pomimo braku miejsca na podium osiągnęło bardzo dobre czasy, co daje dobre rokowania na kolejne imprezy biegowe.

Ze sportowym pozdrowieniem!
M. Bany