2019-11-08
#szkoła do hymnu

8 listopada w Szkole Podstawowej w Ostrowicach odbył się uroczysty apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Wszyscy powinniśmy czcić pamięć o ludziach, którzy oddali życie za Ojczyznę dlatego nasza placówka, już po raz drugi, przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #szkoła do hymnu. O symbolicznej godzinie-11.11 uczniowie oraz pracownicy zaśpiewali Hymn Państwowy. Drugą, wspólnie wykonaną, pieśnią był utwór "My, Pierwsza Brygada". Oprócz tego przedstawiciele klas szóstej i ósmej przypomnieli wydarzenia, które doprowadziły do rozbiorów Polski a po wielu latach do jej zjednoczenia. Głos zabrali także nasi najmłodsi milusińscy, którzy zaprezentowali się w dwóch patriotycznych piosenkach. Ich występ wywołał wzruszenie na wielu twarzach. Uwieńczeniem montażu słowno-muzycznego był taniec kilku naszych uczennic prowadzonych przez p. Mirelę Bany. Dziewczęta zatańczyły z biało-czerwonymi szarfami. Ich występ zrobił prawdziwą furorę. Tancerki zostały poproszone o bis. Z prawdziwą przyjemnością raz jeszcze się zaprezentowały.
Nad całością przedstawienia czuwała p. Katarzyna Bujacz, za dekorację odpowiedzialna była p. Renata Krynicka.