2019-11-20
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W środę 20 listopada, razem z UNICEF, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Była to okazja do przypomnienia, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy. W tym dniu w kl. 1-3 zostały przeprowadzone  zajęcia dydaktyczno-plastyczne  uświadamiające dzieciom ich prawa ustanowione przez ONZ w Konwencji Praw Dziecka. Warto zaznaczyć, że w tym roku przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Strażnikiem Konwencji jest UNICEF, którego symbolem jest kolor niebieski. Ten kolor wyraża zaangażowanie w obronę praw najmłodszych i jest symbolem Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W związku z tym, na znak poparcia w/w działań, przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko. Dziękujemy za zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski, M. Budziszewska, R. Krynicka