2020-03-05
Odśpiewali hymn ku pamięci żołnierzy…

5 marca równo o godzinie 12.00 uczniowie naszej szkoły odśpiewali hymn i wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 75 rocznicę zakończenia działań wojennych na  terenach ziemi Ostrowickiej.   Podczas tej historycznej chwili na grobie złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze. W czasie spotkania sołtys Ostrowic Ireneusz Adamczyk przybliżył  wszystkim  krótko ten historyczny moment  a głos zabrał również burmistrz. Taka żywa lekcja historii była dobrym świadectwem patriotyzmu dla naszej młodzieży.